úterý 31. března 2015

Terapie na stravovací návykyKrásný den všem přeji.
Chtěla bych se s Vámi podělit s pocity z již třetího koučinku v pořadí s Radovanem. První se týkal mých opakovaných bolestí hlavy, druhý byl o nastavení vlastní sebehodnoty a třetí byl zaměřen na změnu stravovacích návyků. Protože mne trápila mírná nadváha nebo spíš to, že mi váha lítá už druhý rok a nejen o 2.3 kila ale o skoro 15 kg, chtěla jsem to změnit, ale žádná dieta prostě nezabírala. Začalo mne to trápit a hledala cestu, díky které bych byla sama se sebou opět spokojená a cítila se dobře ve svém těle. Koučink jsme si domluvili na sobotní klidné dopoledne po skype. Tento koučink mi velmi vyhovuje, neboť nemusím jezdit přes půl republiky a vše přesto funguje skvěle i bez osobní návštěvy. 


Protože jsem s Ráďou nemluvila poprvé, dokázala jsem se naprosto oprostit od okolního světa i všech myšlenek a starostí, které by mne snad chtěly odvádět pozornost. Opět jsem se dozvěděla spoustu zajímavých věcí o stravě, kterou přijímám já i celá moje rodina. Zajímal se co nejraději a nejčastěji jím, kde nakupuji, ale i to jak jím a piji během dne. Vysvětlil mi, že nejlepší je jíst jednoduchá jídla – ne směsice ze všeho možného, což mne nijak neomezí. Miluju ovesnou nebo jáhlovou kaši, třeba jen s rozinkama a skořicí. Cítím se po ní sytá dlouhou dobu. Když se zeptal jak se cítím, třeba po obědě v restauraci, kam chodím v práci – zarazilo mne, že se po takovém obědě cítím sytá až moc a hodně jakoby přitlumená. Mohla bych si po obědě klidně lehnout a usnula bych skoro okamžitě, jak mi je těžko. Dále mě překvapilo, jak různé druhy jídla ať už vařená, nebo pečená mají negativní dopad na naše zdraví. Dále, že konzumace kupovaného kravského mléko z obchodů, má negativní dopad na náš organismus, neboť s tím by se mělo skončit už v době, kdy nás naposledy kojila naše matka. 
Bylo mi doporučeno do stravy spíš zařadit výrobky z kozího mléka, které nám nezanáší do těla negativní energii. Ta vzniká z toho, že skot je v dnešní moderní době většinou v uzavřeném prostoru, kde je neustále ve stresu, krmený preparáty, které jsou chloubou chemiků, ale omylem přírody. Jakýkoliv dobytek, který se nechová pod širým nebem na zelených pastvinách, nám může těžko předat něco zdravého. Proto když masíčko, tak koupit u soukromníka, kde jsou kravičky celé dny na pastvě a také mají trošku jiný způsob zacházení vč. porážení. I tato negativní energie způsobená strachem ze smrti, zanechává u zvířat genetický kód, který pak mi nevědomě pozřeme. Pak se nemůžeme divit, že jsme plni strachů, negativních pocitů a emocí, které nás ovládají. I když už jsem dřív začala trošku koukat na to co jím, nedokážu se zatím obejít bez masíčka. Moje hlava si zatím stále myslí, že jsem masožravec, ale i na tom pracujeme. Také mi doporučil kupovat výhradně čerstvé ryby, třeba i lososa – ale ne z umělého chovu z chovných farem. Proč ne z chovných farem? O tom též napsal 3. dílný seriál na svém blogu.
Protože mám ale už skoro 20 let problémy s koleny, (dřív mne bolela jen při chůzi z kopce) zajímalo mě, by mě pomohlo. Teď jsem si jedno koleno poškodila při běžkování. Radovan mi vysvětlil, že při velké konzumaci brambor jako přílohy nebo zavářky do polévek, což je u nás zcela běžné kolik generací, zanášíme si tak velké klouby. A je úplně jedno, zda jsou vařené, nebo smažené jako hranolky. Pokud nejsou dělány se slupkou, navíc v troubě tzv. na sucho, škodí nám! No to jsem netušila vůbec. Poradil mi, jak mohu tyto problémy ze svého života odstranit a to opět pouze silou přírody. Také jsme se domluvili na tom, že budu 2x do měsíce držet očistný den, později jedenkrát do měsíce, abych si vyčistila tělo od toxinů, které se v něm zachytávají z jídla, tzv. vnitřní očista organismu. Mimo jiné mě vysvětlil, že naše hlava i trávicí soustava je spojena s tlustým střevem, které při nedodržování zdravých zásad vypadá jako vrapová hadice pravidelně používaná u dřezu. Když si ji představila, jak je po létech zanesená, udělalo se mi z toho až špatně. To je také další z důvodů, proč chci ke svému tělu přistupovat zodpovědně a Ráďovo praktické zkušenosti využívat i nadále.
Radovane, opět moc děkuji za tak cenné rady, tentokrát co se týče mého stravování. Jsem přesvědčena, že mi to pomůže nejen vyčistit tělo, ale dostat i svoji váhu opět pod kontrolu. Tím se budu cítit daleko více šťastnější, a budu se mít sama zase ráda za to, že jsem to dokázala i bez nějakých radikálních diet a chemických přípravků. Přeji Ti v životě jen to nej a děkuji, že pomáháš svými zkušenostmi lidičkám, s jejich problémy či bloky, které mají v sobě schované. S úctou Ivana

Žádné komentáře: